В Україні планують впровадити програму економічного відновлення

Про це повідомила Юлія Свириденко, заступниця керівника Офісу президента, під час форуму «Україна 30. Трудові ресурси».

«Ми вважаємо, що насправді кризовий час позаду. Розумію, що все-таки недофінансованість, недоінвестованість економіки в минулому році має відтермінований ефект, і ми можемо отримати падіння у 2022, 2023 роках. Саме тому ми зараз зосереджені на тому, щоб написати і впровадити програму економічного відновлення, вже базуючись на досвіді, який мали з ефективними державними програмами у попередні роки», — розповідає заступниця керівника Офісу президента.

За словами Свириденко, найбільш ефективними державними програмами, які були запроваджені в Україні у зв'язку з безробіттям і падінням економіки через пандемію, виявилися програми щодо часткового безробіття, виплати 8 тис. грн ФОПам і найманим працівникам, пільгових кредитів «Доступні кредити 5−7-9%» та «Велике будівництво».

«Також риватиме і розвиватиметься програма зрошення, іригації, яка має працювати на всій території України. Програма може дати щонайменше зростання ВВП на 1,2% та можливість залучити велику кількість трудових ресурсів», — підкреслила Юлія Свириденко.

Нагадаємо, Мінекономіки визначило 5 точок росту української економіки.