“Північний потік-2”: Німеччина готова запровадити санкції проти Росії, але є умова

США та Німеччина розглядають проєкт угоди, згідно з якою Німеччина може запровадити санкції проти Росії, якщо “Північний потік-2” буде використовуватись російською стороною як інструмент гібридної війни проти України.

Про це йдеться у матеріалі Bloomberg.

Згідно з чорновим варіантом документу, який опинився у розпорядженні журналістів, Сполучені Штати та Німеччина можуть украсти угоду щодо газогону “Північний потік-2”, яка передбачає введення санкцій та інші заходи протидії РФ, якщо Росія спробує використовувати газ як зброю проти України.

Зазначається, що у разі, якщо Росія спробує використовувати енергію як зброю, або здійснити агресію проти України, Німеччина вживе заходів сама, одночасно наполягаючи на вжитті заходів на європейському рівні, включаючи санкції для обмеження експорту енергоносіїв з Росії.

Американський високопосадовець, який попросив не називати його імені, зазначає, що під час обговорення умов угоди, сторони шукали формулювання, у якому б Німеччина пообіцяла б ввести обмеження постачання газу з Росії в разі, якщо РФ спробує тиснути на Україну. відповідну угоду мають підписати уже найближчим часом.

Європейський суд обмежив використання газопроводу “Північний потік-1” для Росії

Між тим, Представник Держдепартаменту США Нед Прайс заявив репортерам, що у нього немає остаточних деталей угоди, які б він міг би оголосити публічно, але наголосив, що «німці висунули корисні пропозиції, і ми змогли досягти прогресу в кроках по досягненню цієї спільної мети.

“Ця спільна мета – зробити так, щоб Росія не могла використовувати енергію як зброю”, – заявив Прайс.

Раніше стало відомо, що до України прибуде радник Державного департаменту США, щоб обговорити з Києвом проведення реформа в країні та ситуацію навколо “Північного потоку-2”. Після чого американський дипломат відвідає Варшаву де продовжить обговорення запуску російського газопроводу.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський запропонував створити новий формат переговорів для розв’язання нагальних проблем країни. Відповідного до його пропозиції, до нового формату мають увійти питання не лише врегулювання ситуації на Донбасі, а й повернення тимчасово окупованого Криму під контроль України та будівництво газопроводу “Північний потік-2”.

Що стосується питання російського газогону, очільник Міністерства закордонних справ Польщі Збігнєв Рау заявив, що Німеччина повинна компенсувати Україні дефіцит безпеки в регіоні, який спровокує запуск російського геополітичного проєкту “Північний потік-2”.

Між тим, одразу три кандидати на посаду канцлера Німеччини заявили, що ФРН має подбати про захист інтересів України з огляду на реалізацію проєкту “Північний потік-2”.

Раніше держсекретар США Ентоні Блінкен на зустрічі з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель закликав німецьку сторону вжити можливих заходів, аби знизити ризики, які для України несе газогін “Північний поток-2”.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.