У Держдепі визнали марними санкцій проти "СП-2"

США призупинили дію санкцій щодо деяких учасників "Північного потоку-2", оскільки вони не могли зупинити його будівництво. У серпні Держдепартамент представить нову доповідь до Конгресу по трубопроводу. Про це заявив глава пресслужби Держдепартаменту Нед Прайс.

"Санкції навряд чи могли запобігти будівництву газопроводу. Тому держсекретар США Ентоні Блінкен схвалив їх призупинення в рамках прихильності президента Байдена відновленню відносин з нашими європейськими союзниками", - сказав Прайс в ході брифінгу.

Він нагадав, що газопровід був побудований більш ніж на 90%, коли адміністрація Джо Байдена приступила до своїх обов'язків в січні 2021 року.

"Ми як і раніше продовжуємо виступати проти газопроводу, ввели в травні санкції щодо 19 компаній і суден, пов'язаних з газопроводом", - додав представник Держдепартаменту.

Прайс зазначив, що Байден на зустрічі з канцлером Німеччини Ангелою Меркель заявив, що США продовжують виступати проти газопроводу і розглядають його як геополітичного проєкту Кремля, спрямованого на розширення впливу Москви на енергетичні ресурси Європи та обійти Україну.

"Це погана угода для Німеччини, України та для Європи в цілому", - підкреслив він.

Відповідаючи на питання щодо можливих домовленостей США і Німеччини по "Північному потоку-2" Прайс сказав, що Держдепартамент поки не готовий робити заяви з цього приводу. Однак найближчим часом ситуація може змінитися.

"Поки у мене немає для вас ніяких деталей. Вони можуть з'явитися незабаром", - сказав він.