Запущено сайт з оренди держмайна. Що відомо про новий сервіс ФДМУ

ФДМУ запустив сайт з оренди держмайна

Фонд державного майна створив та запустив сайт з оренди держмайна, де є всі вакантні для оренди, так і вже орендовані об’єкти.

Про це під час презентації сайту повідомив голова ФДМУ Дмитро Сениченко.

"Ми запустили онлайн сайт, де всі можуть подивитися об'єкти, які будуть виставляютися на аукціони, ознайомитися з інтерактивною мапою. Ми продовжуємо модифікувати цю систему", - сказав Сениченко.

Він зазначив, що раніше оренда нерухомості мала пройти складну процедуру, яка тривала до 9 місяців, а інформація про об'єкти оренди була важкодоступною.Принят законопроект о режиме "без бумаг": госорганы не смогут требовать бумажные документы от населения и бизнеса

За словами Сениченка, непрозора система сприяла корупції: 95% випадків майно передавалося в оренду наперед визначеному учаснику за початковою ціною без проведення конкурсу.

Запущений ФДМУ сайт з оренди містить перелік усіх об'єктів держмайна, які здаються в оренду, або які вже мають орендаря, інтерактивну карту, інформація про об'єкти, які передаються в оренду поза аукціонами, розділ із судовими справами стосовно оренди держмайна. Крім того, на сайті є калькулятор коштів, які держава отримала від оренди.Для 25-ти індустріальних парків планують побудувати інфраструктуру за державний кошт

У ФДМУ підкреслюють, що інструментарій сайту можна використовувати для отримання аналітичної інформації. Доступний пошук за адресою об'єкта, строком договору оренди, можна ознайомитися з документами.

Сениченко повідомив, що планується модернізація системи, після якої сайт перетвориться на комплексний портал, де буде автоматизований увесь процес оренди. Система буде зв'язана із Держказначейством та системою Прозоро.Продажі.

Як повідомлялося, Фонд державного майна може встановлювати додаткові умови при передачі в оренду частини об'єктів. Зокрема, додаткові умови можуть встановлюватися при передачі в оренду об'єкта площею понад 500 кв. м.

Поколения X, Y и Z в одном офисе: что они ценят в работе и как организовать комфортное пространство для всех

Цікаво про будівництво: відомий український виробник повідомив про розширення асортименту покрівельних та фасадних матеріалів