У Харкові запустили комплекс з очищення стічних вод

У Харкові запрацював комплекс з перекачування та очищення стічних вод для виробництва електроенергії з біогазу.

Реорганізацію провели у рамках реалізації на КП «Харківводоканал» інвестиційного проекту «Удосконалення системи мулового господарства каналізаційних очисних споруд міста Харкова» за сприяння Міжнародного банку реконструкції та розвитку, передає glavnoe.ua.

«Раніше комплекс обслуговував міські системи водовідведення і одночасно займався експлуатацією каналізаційних насосних станцій і очисних споруд, а тепер два окремих підрозділи приділятимуть увагу кожному з напрямків. Зокрема, ноовостворений комплекс займатиметься експлуатацією каналізаційних насосних станцій Харкова, а також Диканівських і Безлюдівських очисних споруд», – пояснив перший заступник генерального директора Комунального підприємства "Харківводоканал" Олександр Коваленко.

Зазначається, що реорганізація зумовлена прагненням підвищити якість очищення води з міських стоків, що в свою чергу покращить якість води у річці Сіверський Донець.

«У верхів'ях Сіверського Донця розташований Харків. Річка є єдиним джерелом водопостачання не тільки нашого регіону, але Донецької та Луганської областей і постачає питною водою близько 15 млн осіб», – пояснює Олександр Коваленко.

Проект «Удосконалення системи мулового господарства каналізаційних очисних споруд міста Харкова» передбачає реконструкцію міських очисних споруд та утилізацію мулового осаду. Зокрема, будуть реконструйовані самі очисні споруди, прокладені нові трубопроводи, впроваджена технологія нітри-денітрифікації. Також планується виробляти електроенергію з біогазу, отриманого шляхом зброджування осаду стічних вод.

На підприємстві підкреслили, що реконструкція каналізаційного господарства дозволить не тільки підвищити ефективність роботи очисних споруд, а й вирішити екологічну проблему і заощадити ресурси енергоспоживання.

Нагадаємо, що Україна затвердила план дій з охорони навколишнього середовища до 2025 року.