В Україні стартувала податкова амністія

Українці отримали можливість добровільно задекларувати свої активи. У цьому разі, обіцяє держава, вони зможуть уникнути відповідальності за ухилення від сплати податків.

Сьогодні, 21 липня, у зв’язку із офіційним оприлюдненням набрали чинності так звані закони про податкову амністію, передає «Закон і Бізнес».

Йдеться про Закон № 1539-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету» і Закон № 1542-IX «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України у зв'язку із внесенням змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету».

Заробітчани, ФОПи, блогери та криптовалютники... На кого розрахована спеціальна пропозиція щодо легалізації статків? І чи порадить бодай один юрист скористатися нею своєму клієнтові? Відповіді на ці питання шукайте у статті «Тіні забутих активів».

Юристи вважають, що податкова амністія, на яку нинішня влада покладає надії як на джерело наповнення бюджету, може зазнати фіаско через недоліки законотворчої техніки. Чи викликає довіру запропонований механізм із погляду унеможливлення настання в подальшому негативних наслідків для декларантів – читайте у статті «Податковий оксюморон».