США та Німеччина домовилися щодо “Північного потоку-2” – ЗМІ

США і Німеччина досягли угоди, яка дозволяє завершити будівництво російського газопроводу “Північний потік-2”. Вони можуть оголосити про її результати у середу, 21 липня.

Адміністрація Байдена фактично відмовиться від давньої опозиції Вашингтона до газопроводу “Північний потік-2”. Відповідно до угоди Німеччина погодиться допомогти Україні в енергетичних проєктах і дипломатії.

За інформацією The Wall Street Journal у вівторок, 20 липня, офіційні особи США заявили, що Байден продовжує виступати проти будівництва трубопроводу. Очільник Білого дому розглядає його як інструмент Кремля з розширення свого впливу та вважає об’єднання союзників найбільш ефективним способом протидії Москві.

За даними ЗМІ, ​​у проєкті угоди між США та Німеччиною щодо російського газопроводу “Північний потік-2” передбачаються зобов’язання застосувати санкції та інші заходи стримування на випадок, якщо Росія спробує використати газопровід як зброю проти України.

Вступ України у НАТО підтримують США, Німеччина і Франція – віцепрем’єр

Видання Politico пише також про те, що представники адміністрації президента США закликали Україну не критикувати їхню угоду з Німеччиною щодо російського газопроводу. У статті йдеться про те, що спротив громадськості в Україні щодо майбутньої угоди може зашкодити двостороннім відносинам Вашингтона з Києвом. Чиновники також закликали українців не обговорювати з Конгресом потенційних планів США та Німеччини.

Раніше президент США Джо Байден і канцлерка Німеччини Ангела Меркель підписали важливу двосторонню угоду.“Вашингтонська декларація” передбачає нові формати співпраці між країнами, а також спільні зусилля щодо протидії диктаторським державам.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.