США закликали владу України «помовчати» щодо нової угоди по «Північному потоку-2»

Адміністрація президента США Джо Байдена негласно закликало керівництво України утриматися від критики щодо газопроводу «Північний потік – 2». Про це повідомляє Politicoз посиланням на джерела в Білому домі.

Видання пише, що американські учасники переговорів і дипломати дали зрозуміти, що відмовилися від блокування завершення будівництва газопроводу, за яким дешевий природний газ доставлятиметься з Росії до Німеччини і який стане благом для Москви.

Також офіційні особи США вказали що публічний виступ проти майбутньої угоди може завдати шкоди двостороннім відносинам між Вашингтоном і Києвом. Офіційні особи також закликали українців не обговорювати з Конгресом потенційні плани США і Німеччини.

В ході триваючих переговорів з Німеччиною офіційні особи США намагаються обмежити ризики, пов'язані з трубопроводом для України і для європейської енергетичної безпеки, сказало джерело Politico. Американські та німецькі офіційні особи ведуть переговори про трубопровід і його вплив на Україну, додав цей чиновник. Вони шукають способи зменшити шкоду, якої газопровід завдасть українській стороні.

Минулого місяця держсекретар Ентоні Блінкен заявив, що завершення будівництва трубопроводу – це доконаний факт. Високопоставлений чиновник адміністрації заявив, що США прийшли до висновку, що санкції не зможуть заблокувати завершення будівництва трубопроводу.

Між тим, позиція адміністрації розходиться з більшою частиною Конгресу, а також з урядом України та іншими східноєвропейськими союзниками, які давно вважають, що втручання США все ще може заблокувати завершення будівництва газопроводу.

Видання зазначає, що тиск офіційних осіб США на українську владу з метою утримання від критики остаточної угоди між американцями та німцями зустріне серйозний опір.

Джерело, близьке до президента Володимира Зеленського, заявило, що позиція Києва полягає в тому, що санкції США все ж можуть зупинити завершення проєкту, якщо тільки адміністрація Байдена буде використовувати їх на етапах будівництва та сертифікації.

Нагадаємо: днями ЗМІ повідомили, що Німеччина і США оголосять про угоду щодо «Північного потоку – 2» проти України найближчими днями.

Mind