Депутати хочуть уточнити критерії набуття у власність земельних ділянок с/г призначення

У Верховній Раді зареєстрували законопроект № 5771-1 «Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо уточнення критеріїв набуття у власність земельних ділянок сільськогосподарського призначення».

Ініціаторами законопроекту є «Слуги народу» Олексій Устенко та Олександр Качура.

Ціль законопроекту полягає у недопущенні концентрації земельних ділянок сільськогосподарського призначення недобросовісними набувачами та, відповідно, стимулювати створення середнього класу на селі шляхом уточнення критеріїв набуття у власність земельних ділянок сільськогосподарського призначення.

Відповідно до поставлених цілей слід виконати наступні завдання:

- уточнити розмір сукупної площі земельних ділянок сільськогосподарського призначення, яка може перебувати у власності громадян та юридичних осіб України;

- доповнити критерії для набувачів земельних ділянок сільськогосподарського призначення;

- встановити мінімальну ціну продажу 1 га землі на перехідний період.

Що пропонують?

Проектом пропонується внести наступні зміни до Земельного кодексу України, а саме:

1. В абзаці першому частини другої статті 130 Кодексу встановити, що сукупна площа земельних ділянок не повинна перевищувати 400 гектарів землі на одну особу та у власності юридичної особи.

2. Закріпити в абзаці б) частини 1 статті 130 Кодексу уточнюючі критерії щодо потенційних набувачів земельних ділянок сільськогосподарського призначення – юридичних осіб:

- обмеження щодо...