Стало відомо, скільки українців перебуває на заробітках в Польщі

Станом на сьогоднішній день в Польщі на заробітках перебуває приблизно півтора мільйона українців.

Таку заяву під час форуму «Україна 30» озвучив посол нашої країни в Республіці Польща Андрій Дещиця. «У нас відбувається зростання кількості трудових мігрантів. Якщо говорити в порівнянні з 2014 роком, то це приблизно в 2-3 рази. Поки що мова йде приблизно про 1,5 млн. Українців, які працюють в Польщі», - сказав він.

Відповідно до його даними, приблизно 600 тисяч українців на офіційних підставах платять податки до Фонду соціального страхування, а решта працюють на трудових договорах і податки не платять. Більш того, Дещиця повідомив, що в 2014 році в Польщі було 680 фірм, власниками яких були українці, а в 2021 році таких підприємств стало вже 16 тисяч. Також посол нагадав, що в Польщі навчаються близько 50 тисяч українських студентів.

Раніше стало відомо, що близько 47% українських заробітчан безперервно працюють в Польщі максимум три місяці - це максимальний термін перебування в ЄС за півроку без обов'язкової візи. У той же час, 30% трудових мігрантів приїжджає до Польщі на термін від 3 до 6 місяців, 14% працюють від 6 до 12 місяців, 4% - більше року.