Нацбанк визначив ключові цілі розвитку фінтеху

Нещодавно в Лондоні відбувся перший британсько-український саміт UK-Ukraine FinTech Summit, що об’єднав представників фінансових установ та фінтех-спільноти. Про це йдеться у повідомленні прес-служби Нацбанку.

Мета цього заходу – привернути увагу до революційних технологій, які стимулюватимуть нові бізнес-можливості в обох країнах – учасницях саміту.

«Розвиток фінтеху в Україні – один із ключових пріоритетів Національного банку. Тому цей саміт має для нас особливе значення. Адже він спрямований, зокрема, на підтримку фінтех-компаній та креативних бізнес-ідей, що сприятимуть посиленню інноваційності фінансового сектору», – зазначив на саміті Голова НБУ Кирило ШЕВЧЕНКО.

Він також пояснив, що в напрямі розвитку фінтеху до ключових цілей Національного банку належать:

– перехід більшості гравців ринку на стандарти відкритого банкінгу (Open banking) та інструменти віддаленої ідентифікації та верифікації;

– запуск Регуляторної пісочниці, тестування в якій зможуть проходити до 16–20 інноваційних продуктів на рік;

– збалансований розвиток усіх ніш фінтеху;

– поширення використання інноваційних технологій у наглядових та регуляторних процесах;

– підвищення цифрової та фінансової грамотності населення, а також рівня підготовки професійних кадрів для фінансового ринку.

«Створення Регуляторної пісочниці, впровадження Open banking, відкритість до впровадження новітніх технологій демонструють нашу готовність крокувати назустріч фінтех-спільноті, яка має знати, що український фінансовий регулятор – на їх боці», – підкреслив Кирило Шевченко.

Слід нагадати, що наприкінці червня Парламент прийняв новий Закон «Про платіжні послуги». Він імплементує директиви ЄС (зокрема, PSD2) та закладає підґрунтя для впровадження відкритого банкінгу. В Україні будуть створені умови для подальшого розвитку інноваційних платіжних продуктів і послуг. На фінансовий ринок зможуть вийти нові учасники, що сприятиме зростанню здорової конкуренції.

«Ухвалення нового закону про платіжні послуги та впровадження стандартів Open banking, яке передбачається нормами цього закону, стануть основними трендами, що позитивно вплинуть на розвиток фінтех-галузі в Україні найближчим часом. Це сприятиме підвищенню рівня фінансової інклюзії за рахунок появи нових сервісів, що зможуть задовольнити потреби в зручних і сучасних послугах», – розповів Заступник Голови НБУ Олексій ШАБАН.

Він також додав, що криза суттєво вплинула на звички користувачів фінансових послуг в Україні, спрямувавши їх у бік безготівкових та безконтактних розрахунків. Це також має позитивний вплив на подальший розвиток фінтеху, електронної комерції, інноваційних рішень на платіжному ринку та ринку онлайн-страхування.