Якою має бути зарплата в Україні, щоб знищити "заробітчанство"

Міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов заявив, що питання трудової міграції буде майже вирішене, якщо зарплата в Україні становитиме хоча б 18 тис. грн. Він зазначив, що вибираючи країну для міграції, заробітчани найчастіше орієнтуються на Португалію, Польщу і Чехію.

Про це Чернишов розповів під час всеукраїнського форуму "Україна 30. Трудові ресурси". "Наприклад, якщо український ринок праці в західних регіонах, а у нас середня заробітна плата відрізняється за регіонами, буде вищим за 15 тис. грн, наприклад – 18 тис., то питання трудової міграції майже буде вирішено. Людина має працювати на Батьківщині, бути з родиною, розвиватися професійно і особисто – це зрозуміло", – сказав глава міністерства.

За словами Чернишова, експерти та фахівці говорять про те, що Україна вже близька до того середнього рівня зарплати, коли може бути конкурентоспроможною.

"Як нам конкурувати з цим ринком праці? Ми розуміємо, що в разі такого вибору є критерії: перший, на мій погляд, це довіра до країни; другий – рівень заробітної плати і можливості реалізації. Що стосується довіри до країни і рівня заробітної плати, то ми всі розуміємо, про що йдеться. Ми розуміємо, що люди їдуть тому, що мають пропозиції отримати більшу заробітну плату чи взагалі її отримати. Ми звикли порівнювати заробітну плату в Україні та, наприклад, у Польщі, зіставляючи лише абсолютні величини", – підсумував міністр.

Раніше перший віцепрем'єр – міністр економіки Олексій Любченко заявив, що середній вік українського заробітчанина становить 30-40 років. За експертними оцінками, Україну щорічно залишають від 2 до 3 млн громадян.

"30-40 років – це середній вік нашого працівника, який визначився і, на жаль, не на користь України. Скільки їх таких – молодих, активних, освічених, створюють економічне зростання нашим сусідам? На жаль, назвати точну кількість наших громадян, які не знайшли себе в Україні, неможливо. За експертними оцінками, від 2 до 3 млн стабільно щорічно", – заявив Любченко.