Підвищення цін на електроенергію для населення неминуче — керівник НКРЕКП

Владі доведеться поступово вирівняти тарифи на електроенергію для промисловості і населення.

Про це голова Національної комісії, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) Валерій Тарасюк сказав в інтерв'ю Економічній правді.

«Обговорюються різні сценарії [підвищення тарифів], але у нас немає іншого майбутнього, крім поступового вирівнювання тарифів для промисловості і населення. Це великий самообман, коли ми вважаємо, що людина, яка платить за електроенергію менше, дійсно отримує від цього якусь користь», — зазначив він.

Тарасюк додав, що НКРЕКП підтримує виключно приведення тарифів до економічно обґрунтованого рівня для всіх споживачів разом з наданням адресної допомоги споживачам, які цього потребують.

«Я не можу оприлюднити всі варіанти підвищення цін. Який варіант буде прийнятий і буде прийнятий з 1 серпня, ми сказати не можемо, тому що це політичне рішення Кабміну. Думаю, чекати залишилося зовсім небагато», — заявив очільник НКРЕКП.

Міністерство енергетики розраховує запустити нову модель спеціальних зобов’язань (ПСО) на оптовому ринку електричної енергії для населення з 1 серпня, заявив 8 липня міністр Герман Галущенко.

«Ми наполягаємо на диференційованому підході: для вразливих споживачів буде одна ціна, для умовно багатих, які споживають більше, — інша», — пояснив він.