Доля «Північного потоку-2» вирішиться на зустрічі Зеленського і Байдена — ОП

В Офісі президента вважають, що рішення щодо «Північного потоку-2» не може ухвалюватися за спиною тих, кому загрожує цей проект.

Про це заявив радник глави ОП Михайло Подоляк в коментарі виданню Українська правда.

Він назвав газопровід «Північний потік-2» виключно «політичним, публічним і масштабним пропагандивно-лобістським проектом, який керівництво Росії хоче використовувати як зброю проти України та інших країн нашого регіону».

«Робота на всіх рівнях, як в Європі, так і в Америці, триває для того, щоб не допустити реалізацію цього проекту в тому вигляді і з тими наслідками, як його задумали в РФ... Рішення щодо «Північного потоку-2» не може прийматися за спиною у всіх тих, кому цей проект реально загрожує. Ситуація ще не завершена, і вона може бути повністю прояснена тільки під час візиту президента Зеленського у Вашингтон», - сказав він.

Подоляк також зазначив, що в Європі й Америці ведеться політична, дипломатична, юридична та жорстка інформаційна робота. Про це свідчать «відповідні рішення Конгресу, що ухвалювалися, та відповідні позиції, що неодноразово заявлялися».

Нагадаємо, видання Politico повідомило, що представники адміністрації президента США Джо Байдена закликали українських колег утриматися від критики майбутньої угоди з Німеччиною щодо «Північного потоку-2». Повідомляється, що офіційні особи США відмовилися від зупинки проекту і тепер намагаються стримати завдані збитки, уклавши грандіозну угоду з Німеччиною.

Найближчим часом США та Німеччина оголосять про угоду щодо врегулювання давньої суперечки навколо газопроводу.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль назвав «Північний потік-2» економічною зброєю Кремля і запевнив, що Київ буде наполягати на зупинці будівництва магістралі.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба зазначив, що в разі завершення будівництва «Північного потоку-2», Україна хотіла би отримати гарантії своєї безпеки, зокрема шляхом виведення російських військ зі своєї території.

Кандидат у канцлери ФРН Армін Лашет назвав «Північний потік-2» суто економічним проектом і зазначив, що для Німеччини важливо, аби магістраль не використовувалася в якості політичного інструменту проти України.

Тим часом російське судно-трубоукладач «Академік Черський» залишило води Данії, де споруджувало газопровід «Північний потік-2». Відтепер воно буде укладати ділянку другої нитки газопроводу у виключній економічній зоні Німеччини.