Кабмін зобов'язав вугільні підприємства у разі боргів із зарплати спрямовувати на ці цілі щонайменше 80% коштів від реалізації продукції

Кабінет Міністрів зобов'язав державні вугледобувні підприємства у разі наявності боргів із заробітної плати спрямовувати на оплату праці та внесення обов'язкових платежів, пов'язаних із такою оплатою, щонайменше 80% коштів, одержаних від реалізації вугільної продукції та інших надходжень.

Відповідні зміни до постанови №80 від 23 січня 2019 року за ініціативою Міністерства енергетики уряд ухвалив на засіданні в середу.

Згідно з проектом постанови про внесення змін до порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для реструктуризації вугільної галузі, Міненерго у разі наявності заборгованості із заробітної платі перераховує кошти вугледобувним підприємствам і ДП "Дирекція по будівництву об'єктів" за умови перерахування ними на оплату праці й пов'язані з цим обов'язкові платежі щонайменше 80% коштів, одержаних від реалізації продукції та інших надходжень на 1 число місяця, наступного за звітним періодом.

Проект постанови визначає додаткову умову отримання бюджетних коштів на оплату праці із застосуванням підходів, аналогічних тим, що діяли у 2018 році відповідно до постанови №63 від 7 лютого 2018 року щодо забезпечення вітчизняного видобутку вугільної продукції і подальшого реформування вугільної промисловості, йдеться у пояснювальній записці до документа.

Постанова №63, зокрема, для отримання бюджетних коштів передбачає спрямування на заробітну плату щонайменше 70% коштів від реалізації продукції.