До окупованого Криму в обхід санкцій ввезли німецькі фільтри для електростанцій

На двох електростанціях Криму встановили фільтри німецького бренду Inge GmbH, незважаючи на заборону Євросоюзу експортувати європейські товари на окупований півострів.

Про це йдеться у спільному розслідуванні Литовського суспільного мовника (LRT), проекту Scanner та української служби Радіо Свобода.

Як повідомляють журналісти, сануціонне обладнання до Криму ввезли за допомогою фірми з Литви.

«Литовські журналісти звернули увагу на відеоролик російської компанії «Воронеж-Аква» ‒ одного з підрядників будівництва двох кримських електростанцій, який відповідав за очистку води. На відео з цих ТЕС видно, які саме тут встановлені фільтраційні установки», ‒ йдеться у повідомленні.

Розслідувачі відзначають, що російська компанія «Воронеж-Аква» імпортувала з Литви саме німецькі фільтраційні мембрани бренду Inge GmbH. Їх продавцем з боку Литви виступила фірма Run Engineering.

Також журналісти встановили, що власниця литовського постачальника Run Engineering Марина Кармишева має тісні зв'язки з керівництвом російської компанії «Роснефть», та, через низку компаній, з народним депутатом України і кумом президента РФ Віктором Медведчуком.