Німеччина обіцяє санкції, якщо РФ використає «Північний потік-2» проти України

ФРН вчинить дії національного масштабу, якщо Росія намагатиметься використовувати газопровід «Північний потік-2», як енергетичну зброю проти України.

Про це повідомляє видання Bloomberg з посиланням на проект угоди щодо «Північного потоку-2», який опинився в розпорядженні журналістів.

Згідно з документом, якщо Росія намагатиметься використовувати газ, як зброю, або здійснити агресію проти України, Німеччина вживатиме заходів як одноосібно, так і з залученням європейських партнерів, включно із санкціями щодо обмеження російського експорту енергії.

На думку журналістів, таке рішення канцлера ФРН Ангели Меркель може свідчити про певні поступки, адже раніше вона відмовлялася здійснювати незалежні кроки проти Москви щодо газопроводу, який проходитиме з Росії до Німеччини, називаючи його винятково комерційним проектом.

Як зазначає Bloomberg, у проекті угоди США та Німеччина також зобов’язалися намагатися сприяти залученню інвестицій у розмірі $1 млрд у так званий Зелений Фонд (Green Climate Fund), аби сприяти переходу України до чистіших джерел енергії.

Журналісти зазначили, що Німеччина попередньо зобов’язується внести у фонд $175 мільйонів. Крім цього, Німеччина призначить спецпосланника з фінансуванням у $70 мільйонів для підтримки двосторонніх енергетичних проектів з Україною.

Насамкінець, в угоді нібито прописані важелі впливу, які Німеччина буде використовувати для пролонгації угоди про транзит газу між Україною та Росією на термін до 10 років після закінчення її терміну дії у 2024 році. Попередньо, перемовини щодо цього розпочнуться не пізніше 1 вересня.

Нагадаємо, найближчим часом США та Німеччина оголосять про угоду щодо врегулювання давньої суперечки навколо газопроводу «Північний потік-2».

Влада США повідомила, що в рамках угоди з Німеччиною залишає за собою право на використання санкцій.

Речник Держдепартаменту США Нед Прайс підкреслив, що головною метою переговорів Сполучених Штатів з європейськими союзниками й партнерами щодо проекту Nord Stream 2 є забезпечення того, «аби Росія не могла використовувати енергетичні потоки як зброю».

В Офісі президента України зазначили, що рішення щодо «Північного потоку-2» не може ухвалюватися за спиною тих, кому загрожує цей проект. На його думку, ситуація буде проявлена під час візиту президента Зеленського у Вашингтон і зустрічі з президентом США Джо Байденом.

Імовірний наступник Ангели Меркель, кандидат у канцлери ФРН Армін Лашет назвав «Північний потік-2» суто економічним проектом і зазначив, що для Німеччини важливо, аби магістраль не використовувалася в якості політичного інструменту проти України.