Радник Держдепу спростував інформацію про тиск на Україну щодо «Північного потоку-2»

Дерек Шолле підтвердив, що США дійсно обговорювали з Німеччиною питання енергетичної безпеки України

Радник Державного департаменту США Дерек Шолле спростовує інформацію видання Politico про те, що нібито адміністрація США закликала Україну утриматися від критики «Північного потоку-2» ( «ПП-2»). Про це він розповів в інтерв’ю «Радіо Свобода» під час свого візиту до Києва.

На запитання, чи дійсно Вашингтон тисне на Україну в цьому питанні, Шолле відповів заперечно.

«Ні. Україна – демократична країна, в неї є свій голос. Ми прагнемо близького і конструктивного партнерства з нашими українськими друзями. Такого, в якому ми відстоювали б наші спільні інтереси та цінності», – сказав радник.

Шолле також прокоментував інформацію, викладену в статті The Wall Street Journal, що США та Німеччина погодили перелік заходів на підтримку України на тлі фінальної стадії будівництва «Північного потоку-2». Радник Держдепу розповів, що США дійсно обговорювали з Німеччиною питання енергетичної безпеки України, однак конкретики він не надав.

«Важливою є реальна і значна практична допомога Україні. Я поки не можу говорити про конкретику. Але це буде істотна підтримка її енергетичного сектору, яка гарантувала б енергетичну безпеку, ефективність та незалежність» – зазначив Шолле.

Нагадаємо: видання Politico з посиланням на джерела в Білому домі повідомило, що адміністрація президента США Джо Байдена негласно закликала керівництво України утриматися від критики щодо газопроводу «ПП-2».

В Офісі президента «не розглядають як чорно-білу» історію про те, що США просять Україну не критикувати «ПП-2».