Зеленський підписав закон про ратифікацію угоди з Францією про фінансування проекту з покращення водопостачання на Луганщині

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про ратифікацію Рамкового договору між Кабінетом міністрів і урядом Французької Республіки про підтримку фінансування проекту з покращення постачання питної води в Луганській області, ухвалений Верховною Радою 1 липня, повідомляє прес-служба президента в середу.

"Угода, укладена 13 травня 2021 року в Києві, передбачає фінансування інвестиційного проекту з покращення постачання питної води в Луганській області, що включає реконструкцію та модернізацію інфраструктури видобування й розподілу питної води з метою досягнення максимального потоку води об'ємом 135 тис. куб. м на добу", - йдеться в повідомленні.

У ньому наголошується, що українська сторона зобов'язується провести операції з розмінування в робочій зоні перед приїздом французьких постачальників і розробити протокол безпеки перед початком робіт.

"Згідно з договором, французька сторона надає кредит для фінансування проекту, суб’єктом з реалізації якого визначено комунальне підприємство "Попаснянський районний водоканал". Загальний нагляд та координацію проекту здійснює Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України", - уточнюють в Офісі президента.

Там наголошують, що кредит надається на суму, що не перевищує 70 млн євро, і призначається для фінансування 100% реалізації проекту та використовується для фінансування контрактів на придбання у Франції товарів, робіт і послуг на суму не менше 70% від загальної суми кредиту; придбання українських або іноземних товарів, робіт і послуг на суму в межах 30% від суми кредиту.

"Для реалізації проекту уряд Франції надає субкредит "Попаснянському районному водоканалу". Гарантом виконання зобов’язань у межах субкредитного договору виступає Луганська ОДА", - зазначають в ОП.

В Офісі президента також додають, що Кредит надається на строк 40 років, включно з пільговим періодом (15 років). Відсоткова ставка за кредитом становить 0,0092% річних. Для отримання кредиту контракт має бути прийнятий до виконання не пізніше 31 грудня 2023 року.

Як повідомлялося, 13 травня Кабінет міністрів України підписав рамкову угоду з урядом Франції про кредитне фінансування проектів з модернізації систем водопостачання в Києві та Луганській області на суму EUR70 млн кожен.

У Мінінтеграції заявили, що модернізація системи водопостачання дозволить забезпечити якісною водою понад 1 млн громадян, зокрема, буде забезпечено безперебійне постачання якісної питної води населенню і підприємствам на підконтрольній уряду території України в містах Попасна, Гірське, Золоте, Станиця Луганська, селищах міського типу Нижнє, Тошківка, Врубівка, Малорязанцеве, Вовчоярівка, Новотошківське, селища Розквіт, Лоскутівка, Підлісне, Устинівка, селах Верхня Вільхова, Нижня Вільхова, Гребля, Нижньотепле, Артема, Боброве, Золотарівка.