Нуланд розкрила частину угоди між США й Німеччиною щодо Nord Stream 2

Про це вона сказала під час слухань в Сенаті США, пообіцявши, що Держдеп оприлюднить у середу Спільну заяву США-Німеччина щодо угоди по Nord Stream 2, передає кореспондент Укрінформу.

«Ми оприлюднимо пізніше сьогодні результати наших переговорів, Спільну заяву США й Німеччини, яка включатиме велику кількість елементів», - повідомила заступниця держсекретаря.

Водночас, вона процитувала один із пунктів цієї заяви, який, за її словами, є особливо важливим для України і стосується колективної відповідальності.

«Німеччина взяла на себе зобов'язання вжити заходи у разі, якщо Росія намагатиметься використовувати енергетику в якості зброї або вчинить подальші агресивні дії проти України. Німеччина застосує кроки на національному рівні та вимагатиме ефективних заходів на рівні ЄС, включно із санкціями для обмеження експортних можливостей Росії в Європу в енергетичному секторі», - зауважила Нуланд.

Вона також зазначила, що американська сторона має намір у середу оголосити дату візиту президента Зеленського до США.

Як повідомляв Укрінформ, напередодні в американських ЗМІ з’явилася інформація про досягнення між адміністрацією Джо Байдена та уряду Ангели Меркель угоди по Nord Stream 2, яка дозволяє добудову газопроводу в обмін на гарантії безпеки Європи.