У Білому домі розповіли, що передбачатиме угода з Німеччиною щодо «Північного потоку-2» для стримування РФ

Про це заявила заступниця держсекретаря США Вікторія Нуланд 21 липня на слуханнях в комітеті з закордонних справах Сенату. Додала, що саму угоду опублікують пізніше 21 липня. За її словами, документ передбачає, що німецька сторона буде готова до активних дій, якщо РФ стане використовувати постачання енергоносіїв для тиску на інші країни або вдасться до нових агресивних дій проти України. «ФРН зобов'язалася вживати заходів на національному рівні, а також домагатися заходів на рівні ЄС, зокрема санкцій, якщо Росія буде використовувати енергетику як зброю або вдаватися до агресивних дій проти України», — сказала Нуланд.

Уточнює, що такі заходи будуть націлені на те, щоб «обмежити російський експорт енергоносіїв до Європи».

Зазначимо, напередодні про такий пункт в угоді з посиланням на свої джерела повідомляли Bloomberg та Reuters.

Також на слуханнях 21 липня Нуланд повідомила, що США і Німеччина домовилися домагатися продовження на 10 років договору про транзит російського газу через Україну. Це також передбачає угода. «Як ви знаєте, його термін дії закінчується в 2024 році. Ми будемо домагатися, використовуючи важелі впливу, щоб його продовжили на 10 років», — сказала чиновниця.

Нуланд додала, що угода також передбачає, що Вашингтон і Берлін будуть прагнути знизити «як економічну залежність України від транзиту російського газу, так і залежність України від постачання на її територію газу з РФ». Що треба знати про «Північний потік-2»?

Газопровід «Північний потік-2» будує російський «Газпром» разом із провідними енергетичними компаніями Німеччини, Франції та Австрії. Наразі «Північний потік-2» готовий на понад 95%. 4 червня Путін заявив про завершення будівництва на одній із двох ниток газопроводу.

Європарламент закликав зупинити будівництво газопроводу, а німецькі природоохоронні організації подавали скарги, щоб заморозити прокладання труб. Але в Німеччині кажуть, що не можуть зупинити процес, адже проєкт будівництва схвалили багато років тому, а його скасування загрожувало б судами проти країни.

У разі завершення проєкту Росія отримає можливість постачати весь свій газ до Європи, не користуючись послугами української газотранспортної системи.