Провідні партії США підтримують позицію України щодо боротьби проти «Північного потоку-2» – Юрій Вітренко

Він зауважив, що Німеччина не зможе накласти санкції на експорт газу, бо німецький споживач залишиться без тепла і газу

Обидві провідні партії США – і демократи, і республіканці – підтримують позицію України щодо боротьби проти «Північного потоку-2». Водночас для зупинки проєкту має бути комплекс заходів і американські санкції є важливим елементом. Про це голова правління НАК «Нафтогазу» Юрій Вітренко сказав у інтерв'ю «Голосу Америки».

«Ми бачимо заяви адміністрації Байдена про те, що це поганий проєкт, що американська адміністрація проти цього проєкту. Просто є технічні моменти пов'язані з тим що найбільш дієві санкції поки не були застосовані. Однак, держсекретар США Ентоні Блінкен в Комітеті з міжнародних справ Конгресу говорив, що адміністрація буде слідкувати за подіями й, можливо, застосує ці дієві санкції», – зауважив Вітренко.

Він нагадав, що швейцарська компанія Nord Stream AG уже подала на сертифікацію в якості оператора.

«На наше переконання, на цю компанію мають накласти санкції, бо це фактично російська компанія і вона є ключовим елементом проєкту», – додав голова.

На питання, який основний фактор здатний зупинити цей проєкт, він відповів:

«Як у нас кажуть, гуртом і батька легше бити. Тобто ми вважаємо що якщо з усіх боків буде розуміння, що це геополітичний проєкт, що це зброя та загроза безпеці України, всьому регіону, то цей проєкт ніколи не буде реалізований, газопровід не запрацює. Має бути комплекс заходів»

Юрій Вітренко також зауважив, що позиція України незмінна, оскільки «Північний потік-2» – це загроза для безпеки України й всього регіону.

«Чесно кажучи, не віриться що, наприклад, якщо буде повномасштабна війна в Україні й всі будуть розуміти, що це робить Кремль, то Німеччина зможе накласти дієві санкції на експорт газу в Німеччину, бо це означатиме, що німецький споживач взимку залишиться без тепла і газу.

Ми маємо бути реалістами, розуміти ці ризики наперед і не допускати, щоб було пізно – і всі будуть розводити руками й висловлювати глибоке занепокоєння, як це вже було з окупацією Криму та частин Донецької та Луганської областей», – підсумував Вітренко.

Раніше повідомлялося, що «Північний потік-2» у разі його реалізації стане символом корупції Заходу. Російський газопровід створить Україні безпекові, економічні та технічні проблеми.