“Північний потік-2”: США та Німеччина вимагатимуть продовження транзиту газу через Україну

Сполучені Штати Америки та Німеччина домагатимуться продовження договору про транзит російського газу через Україну на 10 років. Термін чинної угоди закінчується у 2024 році.

Про це, 21 липня, повідомила заступниця держсекретаря США Вікторія Нуланд, передає видання Fortune.

Одним з аспектів угоди, за словами Нуланд, стане підтримка продовження угоди між РФ і Україною про транзит. Термін дії закінчується угоди спливає у 2024 році. І Нуланд наголосила, що США та Німеччина будуть домагатися, використовуючи важелі впливу, аби угоду продовжили на 10 років.

Вона також зазначила, що незабаром уряди США та Німеччини повідомлять подробиці договору, який має розв’язати проблеми США, Східної та Центральної Європи щодо впливу російського газогону “Північний потік 2”. І озвучила частину з подробиць укладеної угоди.

За словами заступниці держсекретаря, Вашингтон і Берлін прагнутимуть знизити економічну залежність України від транзиту і постачання російського газу. Крім того, німецька влада домагатиметься санкцій щодо Москви, якщо Росія використовуватиме енергоресурси для тиску на інші країни.

Раніше стало відомо, що США і Німеччина досягли угоди, яка дозволяє завершити будівництво російського газопроводу “Північний потік-2”.

Також, цього тижня до України прибуде радник Державного департаменту США, щоб обговорити з Києвом проведення реформа в країні та ситуацію навколо “Північного потоку-2”. Після чого американський дипломат відвідає Варшаву де продовжить обговорення запуску російського газопроводу.

Раніше Володимир Зеленський запропонував створити новий формат переговорів для розв’язання нагальних проблем країни. Відповідного до його пропозиції, до нового формату мають увійти питання не лише врегулювання ситуації на Донбасі, а й повернення тимчасово окупованого Криму під контроль України та будівництво газопроводу “Північний потік-2”.

Що стосується питання російського газогону, очільник Міністерства закордонних справ Польщі Збігнєв Рау заявив, що Німеччина повинна компенсувати Україні дефіцит безпеки в регіоні, який спровокує запуск російського геополітичного проєкту “Північний потік-2”.

Між тим, одразу три кандидати на посаду канцлера Німеччини заявили, що ФРН має подбати про захист інтересів України з огляду на реалізацію проєкту “Північний потік-2”.

Раніше держсекретар США Ентоні Блінкен на зустрічі з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель закликав німецьку сторону вжити можливих заходів, аби знизити ризики, які для України несе газогін “Північний поток-2”.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.