Соняшникова олія тепер золота: в Україні вона удвічі дорожча, ніж у Європі

На полицях українських магазинів рекодні ціни на вітчизняну соняшникову олію: 60-70 грн за 800-900 мілілітрів. Утім на полицях європейських супермаркетів українська олія коштує удвічі дешевше.

Чому у нас продають українську олію вдвічі дорожче, ніж за кордоном, пише ТСН.

"Дуже шкода, що соняшникову олію українського виробника, мені вигідніше привезти з Чехії, ніж купити в Україні", - так на своїй сторінці у Facebook написав Михайло Король. Чоловік їхав із заробітків у Чехії, де й вирішив купити в супермаркеті олію. "Ціна такої олії на чеських полицях - 35 гривень за літр. Попри те, що два кордони вона перетнула, вона вдвічі дешевша, ніж в Україні", - каже він.

В українських супермаркетах картина не дуже втішна: 71 грн, 76 грн. Найдешевша - понад 43 грн, але це 500 мілілітрів. Економіст Олег Пендзин пояснює, що ситуація з олією в Україні унікальна: якщо в усьому світі ціна впала майже на 10%, то в Україні олія лише дорожчає. "За рік олія зросла на 89%. Від початку року - на 59%, а за останній місяць на 3.8%, Тобто не було жодного місяця, коли вона падала у ціні, а в світі впала", - пояснив він.

Річ у тім, що на українському ринку всього декілька великих виробників, а тому й спекулювати цінами просто. "Споживачу немає обирати з чого: є дорога оливкова, а є соняшникова. А весь світ пропонує ще й інші види олій", - наголосив експерт.

Натомість до Європи наші виробники вимушені продавати олію вже за реальними цінами. "Якщо вони там поставить ціну не 28-29...