Держдеп США повідомив, як Україні компенсують запуск «Північного потоку-2»

Відповідно до угоди між Вашингтоном і Берліном, Німеччина бере на себе зобов’язання ініціювати санкції проти Росії в разі нової агресії проти України. Також Києву допоможуть з газовим контрактом і диверсифікацією постачання енергоресурсів.

Про це заявила під час слухань в Сенаті США заступниця держсекретаря США з політичних питань Вікторія Нуланд, передає Укрінформ.

«Ми оприлюднимо пізніше сьогодні результати наших переговорів, Спільну заяву США й Німеччини, яка включатиме велику кількість елементів», - сказала вона, і процитувала один із пунктів цього документу:

«Німеччина взяла на себе зобов'язання вжити заходи у разі, якщо Росія намагатиметься використовувати енергетику в якості зброї або вчинить подальші агресивні дії проти України. Німеччина застосує кроки на національному рівні та вимагатиме ефективних заходів на рівні ЄС, включно із санкціями для обмеження експортних можливостей Росії в Європу в енергетичному секторі», - зауважила Нуланд.

Згідно з домовленістю, Німеччина зобов'язується домогтися продовження угоди між Києвом і Москвою, яка закінчується у 2024 році, щодо транзиту російського газу ще на 10 років.

Крім того, США і Німеччина допоможуть Україні з диверсифікацією джерел енергоресурсів. На ці цілі країни виділять конкретні суми.

Нагадаємо, найближчим часом США та Німеччина оголосять про угоду щодо врегулювання давньої суперечки навколо газопроводу «Північний потік-2».

Влада США повідомила, що в рамках угоди з Німеччиною залишає за собою право на використання санкцій.

Речник Держдепартаменту США Нед Прайс підкреслив, що головною метою переговорів Сполучених Штатів з європейськими союзниками й партнерами щодо проекту Nord Stream 2 є забезпечення того, «аби Росія не могла використовувати енергетичні потоки як зброю».

В Офісі президента України зазначили, що рішення щодо «Північного потоку-2» не може ухвалюватися за спиною тих, кому загрожує цей проект. На його думку, ситуація буде проявлена під час візиту президента Зеленського у Вашингтон і зустрічі з президентом США Джо Байденом.

Імовірний наступник Ангели Меркель, кандидат у канцлери ФРН Армін Лашет назвав «Північний потік-2» суто економічним проектом і зазначив, що для Німеччини важливо, аби магістраль не використовувалася в якості політичного інструменту проти України.