Майже мільйон українських родин можуть залишитись без субсидій

Майже мільйон родин в Україні можуть втратити субсидії, через ліквідацію комісії, яка мала розглядати звернення тих, хто не відповідає одному з правил призначення субсидії, але потребує допомоги.

Про це розповів ексміністр соціальної політики Андрій Рева, повідомляє OBOZREVATEL.

Так, Рева повідомив, що з огляду на збільшення мінімальної зарплатні на 12%, за 2020 рік на 12%, в березні в Україні були проіндексовані на 11% пенсії. Між тим тарифи на оплату послуг ЖКГ за перші п’ять місяців зросли на 35%. Окрім цього передбачається зростання цін на тепло і гарячу воду. Враховуючи ці фактори, витрати держави на субсидії мали б теж збільшитися. Проте їх навпаки урізають.

Ексміністр пояснив, що минулої осені в бюджет-2021 заклали 36,6 млрд грн на цю програму. Вже 22 січня цього року міністерка соцполітики Марина Лазебна заявляла, що їм бракує 10 млрд грн на програму субсидій, і вони зверталися до Мінфіну, щоб збільшити фінансування. Але після цієї заяви програму субсидій позбавили ще 1,4 млрд.

“Оскільки грошей у них бракує, вони почали шукати, як урізати витрати. Зокрема, скасували комісії з питань призначення субсидій. Раніше більше ніж 40 відсотків субсидій, які виплачувалися, призначалися саме за рішенням цих комісій. Тому, за моїми оцінками, з трьох мільйонів субсидіантів, які були раніше, за бортом системи опинились приблизно мільйон домогосподарств. Ви можете залишитися без субсидії, якщо зробили покупку більш ніж на 50 тисяч гривень, або, наприклад, продали трикімнатну квартиру і купили однокімнатну. В таких випадках раніше субсидія могла бути призначена, якщо комісія вивчить ситуацію в родині та дійде висновку, що субсидія їй потрібна. Тепер же такої можливості немає”, – пояснив Рева.

“Європейська Солідарність” вимагає спрямувати гроші з “Великого будівництва” на субсидії та індексацію пенсій – Порошенко

Що стосується перевірок субсидіантів, то їм, за словами ексміністра, дивуватися не варто, адже вони були завжди. Державні соціальні інспектори існують з 2001 року. З цього ж часу вони ходили з перевірками та складали акти обстеження матеріально-побутових умов. Зокрема, раніше така перевірка була необхідною, щоб комісія з питань призначення субсидій могла ухвалити рішення.

Отже, наразі права на отримання субсидії не мають ті, хто володіє понад двома будинками чи квартирами, також не отримають субсидії члени сімей, які здійснили впродовж 12 місяців перед зверненням купівлю іноземної валюти одноразово на суму понад 50 тис. Грн. Водночас сім’ям щодо яких немає суперечливих майнових моментів, субсидію призначають автоматично.

Нагадаємо, стало відомо, що втрата субсидії, нарахування пені або навіть втрата майна, можуть стати наслідками несплати боргів за комунальні послуги. Крім того, самих отримувачів субсидій збираються перевіряти додатково.

Раніше заступник міністра соціальної політики пояснив, які категорії населення отримають субсидії автоматично, а кому їх перерахують.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.