На 4-денний робочий тиждень готові перейти понад 70% українських роботодавців

Велика частина українських роботодавців, а саме 52,5% вважають реалістичною можливість ввести 4-денний робочий тиждень в Україні, а 47,5% вважають, що скорочення робочого тижня неможливо для нашої країни. При цьому згідно з результатами опитування, проведеного сайтом з пошуку роботи Jooble, 71, 3% роботодавців готові розглянути перехід на 4-денний робочий в якості експерименту. Про це пише видання AIN.ua.

Згідно з опитуванням Jooble, в якому взяли участь 345 українських роботодавців в період з 8 червня по 8 липня 2021 року більша частина респондентів, а саме 52,5% вважають реалістичною можливість ввести 4-денний робочий тиждень в Україні. 47,5% дотримуються протилежної думки. Але більшість роботодавців - 71, 3% готові розглянути перехід на 4-денний робочий тиждень у своїй компанії, в якості експерименту. Йдеться про перебудову внутрішніх процесів таким чином, щоб продукт або послуга, яку надає бізнес, залишилася доступною для клієнтів без змін.

28,7% взагалі не готові експериментувати зі зміною графіка співробітників. Серед ключових причин неготовності до скорочення робочого тижня: діяльність компанії не підходить для такого формату роботи, це може зменшити доходи компанії, сповільнить різні процеси в компанії, зменшить контроль за роботою співробітників.

Серед можливих перспектив для компанії при переході на 4-денний робочий тиждень велика частина респондентів - 72% - відповіли, що це дасть більше свободи для працівників у вирішенні особистих питань. Крім того, роботодавці відзначили, що це допоможе зменшити офісні витрати компанії.

87,8% опитаних Jooble роботодавців відзначили, що готові залишити незмінною зарплату своїм співробітникам при зменшенні кількості робочих годин. А 12,2% вважають, що зарплату логічно зменшити у такому випадку.