В Україні 2,3 млн людей працездатного віку зайняті домашніми обов’язками

Про це розповіла міністр соціальної політики Марина Лазебна на форумі “Україна 30. Трудові ресурси”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Неформально зайнятими в Україні є 3,3 млн людей, але додатково до цієї кількості ще 6,3 млн працездатного віку не входять до складу робочої сили з різних причин: є ті, що навчаються, є пенсіонери, різні причини. Але ми маємо знати, що серед цих 6,3 млн людей 2,3 млн - це ті люди, які виконують домашні обов’язки і є офіційно незайнятими”, - зазначила вона.

Міністр додала, що серед 2,3 млн відповідальних за домогосподарства переважну більшість складають жінки, а саме - 2 млн.

Разом із тим Лазебна підкреслила, що в Україні “тривало зменшується” рівень формальної зайнятості. За її словами, у 2020 році безробіття сягнуло 9,5%, тоді як у 2019 році було 8,2%.

“Зростання тимчасового безробіття через пандемію призвело до того, що вперше серед людей 25-70 років найбільший рівень безробіття зафіксований у віковій категорії 35-39 років. Такого в нас ще не було. Ми раніше стикалися з проблемами працевлаштування людей літнього або передпенсійного віку і молоді, а тепер розуміємо, що в пандемію виокремилась окрема категорія людей, яка втратила роботу”, - зауважила урядовець.

Вона додала, що станом на кінець 2020 року рівень зайнятості серед жінок у країні становив 44%, у чоловіків — 57,2%.

Серед викликів, які стоять перед Україною в питанні працевлаштування, міністр виокремила невідповідність освіти і кваліфікації людей вимогам ринку праці.

Як повідомляв Укрінформ, раніше перший віцепрем'єр-міністр - міністр економіки Олексій Любченко заявив, що тіньовий фонд оплати праці в Україні сягає майже пів трильйона гривень на рік.