Україна і Польща спільно працюватимуть над протидією запуску "Північного потоку-2"

Відмова від спроб зупинити запуск газопроводу "Північний потік-2" створила додаткові політичні, військові та енергетичні загрози для України і Центральної Європи, засвідчили в спільній заяві міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба та міністр закордонних справ Польщі Збігнєв Рау.

"Україна та Польща працюватимуть разом зі своїми союзниками та партнерами над протидією запуску Північного потоку - 2, допоки не будуть розроблені рішення для подолання безпекової кризи, підтримки країн в їхніх прагненнях стати членами західних демократичних інституцій, мінімізації загроз миру та енергетичній безпеці", - йдеться в заяві.

Україна і Польща закликали Сполучені Штати Америки і Німеччину адекватно поставитися до безпеки кризи в нашому регіоні, єдиним вигодонабувачем якої є Росія.

Зазначається, що рішення про будівництво "Північного потоку-2", схвалене у 2015 році через лічені місяці після вторгнення Росії та незаконної анексії української території, створило політичну та безпекову кризу і кризу довіри в Європі.

Водночас, воно збільшує можливості Росії чинити деструктивний вплив на безпеку в Європі, поглиблює розбіжності між державами-членами НАТО і ЄС.