Зупинити “Північний потік-2” було неможливо – Байден

Президент США Джо Байден заявив, що “Північний потік-2” був завершений на 99%. Зупинити його не представлялося можливим.

Про це повідомляє CNN.

Байден заявив в контексті угоди по “Північному потоку-2”, що Німеччина взяла на себе зобов’язання відповісти РФ при необхідності.

Також Байден повністю усвідомив, що є главою американської адміністрації при зустрічі з російським колегою Володимиром Путіним.

“Сидячи навпроти Путіна, я відчув, що він розуміє, ким я є, А я розумію, хто він такий. Він знає, що коли я говорю про щось, то можу це зробити. Я вперше відчув, що перебуваю в адміністрації, яка є лідером вільного світу”, – зізнався політик.

Раніше стало відомо, що США і Німеччина досягли угоди, яка дозволяє завершити будівництво російського газопроводу “Північний потік-2”.

Також, цього тижня до України прибуде радник Державного департаменту США, щоб обговорити з Києвом проведення реформа в країні та ситуацію навколо “Північного потоку-2”. Після чого американський дипломат відвідає Варшаву де продовжить обговорення запуску російського газопроводу.

Що стосується питання російського газогону, очільник Міністерства закордонних справ Польщі Збігнєв Рау заявив, що Німеччина повинна компенсувати Україні дефіцит безпеки в регіоні, який спровокує запуск російського геополітичного проєкту “Північний потік-2”.

Між тим, одразу три кандидати на посаду канцлера Німеччини заявили, що ФРН має подбати про захист інтересів України з огляду на реалізацію проєкту “Північний потік-2”.

Раніше держсекретар США Ентоні Блінкен на зустрічі з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель закликав німецьку сторону вжити можливих заходів, аби знизити ризики, які для України несе газогін “Північний поток-2”.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.