"Українські фермери вирощують персики, а в продажу імпорт" - експерт

"Наших персиків багато, а продають в Україні імпорт. Бо персики для виробництва ми не вміємо вирощувати. Сезон на півдні України починається і закінчується турецькими персиками й абрикосами. Люди вміють виростити, збільшити кількість, один сорт і один калібр. Так, якісь вони зеленуваті й твердуваті, якісь не наші, не ароматні. Але вони щодня у вас на прилавку. А наші персики зібрали за два тижні, продали за дві копійки й закінчився сезон. От вам і сезон персиків в Україні. За 16 років із персиками й абрикосами поштовху зовсім не бачив, як і у випадку з виноградом. Це проблемні позиції", - розповів Gazeta.ua Олександр Хорєв, керівник проєкту "АПК-інформ: овочі та фрукти".

Оптові ціни на українські персики від виробників - від 15 грн до 30 грн.

"На вітчизняні персики собівартість уже вісім гривень. Вони десь дрібні, десь одного розміру, десь іншого. На місцевих ринках у регіонах виробництва можете купувати вітчизняний персик. Але якщо зайдете в супермаркет, на жаль, побачите імпорт. Туреччина — основний постачальник, бо це дешево. Іспанська продукція також є цього сезону, але вона дорожча. Щось завозять із Греції. Але найбільші обсяги з Туреччини", - додав Олександр Хорєв.

На імпортні персики ціни стабільно триматимуться до кінця сезону.

"Гуртова ціна — у межах одного долара. Персики вигідно завозити, перевозити й продавати. Зниження вартості не буде. Імпортери системно розподіляють продаж на весь сезон", - підсумував експерт.

Турецькі персики в супермаркетах...