«Північний потік-2»: США та Німеччина підписали декларацію щодо підтримки України

США та Німеччина підписали декларацію про завершення будівництва російського газопроводу «Північний потік-2», – йдеться на сайті Посольства США в Україні.

Згідно декларації, США та Німеччина обіцяють свою підтримку Україні.

«Сполучені Штати заявляють про свою підтримку зусиль Німеччини і Франції щодо досягнення миру на сході України в рамках нормандського формату. Німеччина активізує свої зусилля в рамках нормандського формату, щоб забезпечити виконання Мінських угод», – йдеться у документі.

США та Німеччина зобов'язуються працювати разом в рамках нещодавно створеного діалогу реагувати на агресію та деструктивну діяльність РФ, у тому числі на російські спроби використовувати енергію як зброю.

«Якщо Росія спробує використовувати енергію як зброю або вчинить подальші агресивні дії проти України, Німеччина буде діяти на національному рівні і закликати Європейський Союз до прийняття ефективних заходів, включаючи санкції, щоб обмежити російський потенціал для експорту до Європи в енергетичному секторі, включаючи газ, або вжити ефективних заходів в інших економічно важливих сферах», – сказано в декларації.

Крім того, в інтересах України і Європи РФ продовжить транзит газу через Україну після 2024 року на термін до десяти років. Німеччина зобов'язується використовувати всі доступні засоби впливу, щоб уможливити продовження угоди з Росією про транзит газу через Україну, і призначити для цієї мети спеціального представника. Переговори з цього приводу мають початися не пізніше, ніж 1 вересня. Німеччина зобов'язується створити і управляти Зеленим фондом для України.

А також, Німеччина і США будуть підтримувати інвестиції в Зелений фонд на суму не менше 1 мільярда доларів США, в тому числі від третіх сторін, таких як приватний сектор.

Для початку Німеччина додасть до фонду не менше 175 мільйонів доларів в якості гранту і буде працювати над збільшенням своїх внесків в найближчі роки, стверджується в декларації.

Фонд буде просувати використання відновлювальних джерел енергії, сприяти розвитку водню як енергоносія, підвищувати енергоефективність, прискорювати поетапну відмову від вугілля і підтримувати вуглецеву нейтральність.

Сполучені Штати планують просувати ініціативу за допомогою технічної та стратегічної допомоги відповідно до цілей Фонду.

Крім того, Німеччина продовжить просувати двосторонні енергетичні проєкти з Україною, особливо в галузі поновлюваних джерел енергії та енергоефективності, а також підтримки поетапної відмови від вугілля. Це передбачає призначення спеціального посланника із спеціально виділеними фондами на суму 70 мільйонів доларів США.

Німеччина готова запустити пакет заходів стійкості для України, який підтримає енергетичну безпеку України, що включає в себе зусилля із забезпечення і підвищення можливостей для реверсу газу в Україну з метою повного захисту України від потенційних майбутніх спроб Росії скоротити поставки газу в країну.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що Зеленський заявив про зустріч із Меркель щодо «Північного потоку – 2».

Крім того, Україна потребує гарантій постачання газу на 10-15 років після запуску «Північного потоку – 2» – Зеленський.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.