Через угоду стосовно "Північного потоку-2": Україна надіслала ноти в Брюссель і Берлін

Міністерство закордонних справ України надіслало ноти в Брюссель і Берлін через угоду, яку США та Німеччина уклали щодо завершення будівництва “Північного потоку-2”, щодо консультацій. Про це повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба на своїй сторінці у Twitter у ніч на четвер, передає УНН.

Цитата:

“Відповідно до статті 274 Угоди про Асоціацію з ЄС Україна офіційно ініціює консультації з Єврокомісією і ФРН щодо "Північного потоку-2", який загрожує безпеці України і порушує принципи диверсифікації Енергетичного Союзу ЄС. МЗС вже надіслало відповідні ноти в Брюссель і Берлін”, — написав Кулеба.

Доповнення

21 липня Сполучені Штати і Німеччина досягли угоди щодо будівництва російського газопроводу “Північний потік 2” в Європу, без введення подальших санкцій США.

США та Німеччина оприлюднили спільну угоду щодо завершення будівництва “Північного потоку-2”, де обіцяють підтримку суверенітету та незалежності України. Документ має назву “Спільна заява США та Німеччини на підтримку України, європейської енергетичної безпеки і наших кліматичних цілей”.

Після цього у спільній заяві міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба та міністр закордонних справ Польщі Збігнєв Рау наголосили, що відмова від спроб зупинити запуск газопроводу “Північний потік-2” створила додаткові політичні, військові та енергетичні загрози для України та Центральної Європи.