За перше півріччя видатки бюджету не виконано на 44 мільярди (інфографіка)

Незважаючи на перевиконання плану доходів за перше півріччя, видатки загального фонду держбюджету менші від плану на 44,3 млрд грн (7,3%) — не виконано план видатків за програмами МОЗ, Міноборони, Мінсоцполітики, Мінагрополітики.

Про це заявив глава Рахункової палати Валерій Пацкан, коментуючи виконання держбюджету України за січень-червень 2021 року, передає прес-служба відомства.

Зокрема, на 10% (8,4 млрд грн) не виконано план видатків МОЗ. З них 3,4 млрд грн — на реалізацію програм державних гарантій медичного обслуговування населення і 1,4 млрд грн — на проведення вакцинації.

«Менші від плану видатки Міністерства оборони — на 4,3 млрд грн (7,9%). З них 1,9 млрд грн — на забезпечення діяльності ЗСУ, підготовку кадрів і військ, медичне забезпечення особового складу, ветеранів військової служби та членів їхніх сімей, ветеранів війни і 1,8 млрд грн — на закупівлю, модернізацію і ремонт озброєння, військової техніки, засобів і обладнання», — заявили в Рахунковій палаті.

За словами Пацкана, не виконано план видатків Мінсоцполітики — на 3,3 млрд грн (1,9%), з яких 1,6 млрд грн — на виплату деяких видів допомоги, компенсацій, грошового забезпечення та оплату послуг окремим категоріям населення та Мінагрополітики — на 1,1 млрд грн (51%), з них майже 816 млн грн — на фінансову підтримку сільгосптоваровиробників.

«Разом з тим, спостерігається позитивна тенденція з виконанням плану доходів за перше півріччя. За цей час він перевиконаний майже на 5% – 23,7 млрд грн.

Найбільше перевиконано план ПДВ з урахуванням бюджетного відшкодування — на 12,7 млрд грн; податку на прибуток підприємств — на 8,2 млрд грн; акцизу з ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції) — на 4,4 млрд грн», — підкреслив Пацкан.