Axios: Політичні кола у США незадоволені угодою з Німеччиною

У США майже ніхто не задоволений угодою між США і Німеччиною щодо газопроводу «Північний потік-2», – ні республіканці, ні демократи.

Про це передає американське видання Axios.

Зокрема, свої побоювання висловлювали сенатори республіканець Тед Круз та демократ Тім Кейн.

Україна та союзники США на східному фланзі НАТО, ідеться в публікації, стверджують, що трубопровід полегшить Москві ізоляцію Києва і тиск на Європу і що угода між США і Німеччиною не враховує достатньою мірою ці побоювання.

Однак для Росії та Німеччини вона є підтвердженням того, що будівництво газопроводу буде завершено, дарма що адміністрація Джо Байдена назвала його «геополітичним проєктом Кремля, який загрожує європейській енергетичній безпеці».

Водночас представники адміністрації Байдена заявили, що саме експрезидент Дональд Трамп проґавив шанс зупинити газопровід. Коли Байден прийшов до влади, його вже було збудовано на 90 відсотків.

Німеччина зобов’язалася «вжити заходів на національному рівні й домагатися ефективних кроків на європейському рівні, включаючи санкції», якщо Росія спробує «використовувати енергію як зброю» або перекриє газ своєму сусідові. Але тепер це буде набагато простіше, оскільки «Північний потік-2» прокладено в обхід України, на відміну від наявних трубопроводів, по яких російський газ надходить до Європи, відзначає видання.

Підтримуйте Громадське радіо на Patreon, а також встановлюйте наш додаток:

якщо у вас Android

якщо у вас iOS