Німеччина не зможе гарантувати збереження транзиту газу через Україну — Нафтогаз

Німеччина не зможе гарантувати збереження транзиту газу через Україну, позаяк вона не подає газ із території Росії. Так само Берлін не зможе накласти санкції проти Москви, оскільки від цього постраждає німецький споживач.

Про це заявив голова правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко в інтерв'ю українській службі "Голосу Америки".

"Я не розумію, як Німеччина може гарантувати транзит газу через територію України, якщо вона цей газ не видобуває, не подає цей газ з території Росії. Теоретично це могла б гарантувати Росія, але питання в тому, яка ціна цих гарантій, бо Україна вже мала , на який вона розраховувала як на гарантію безпеки. Будапештський меморандум №2 для нас не є чимось привабливим", — сказав Вітренко.

Водночас чиновник не вірить у перспективи накладення санкцій Німеччиною проти "Північного потоку-2" через можливе загострення конфлікту на сході України.

За його словами, потрібно накласти санкції на швейцарську компанію Nord Stream 2 AG, яка планує стати оператором "Північного потоку-2", позаяк це "фактично російська компанія", яка відіграє ключову роль у проєкті. Він додав, що головна мета Києва — щоб "Північний потік-2" так ніколи й не запрацював та щоб ним не йшов газ до Європи.

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!