Байден: Зупинити будівництво “Північного потоку-2” вже неможливо

Президент США Джо Байден заявив, що будівництво “Північного потоку-2” вже неможливо зупинити.

Про це повідомляє ZN.ua.

"Будівництво "Північного потоку-2" завершено вже на 99%. Ідея про те, що щось буде сказано або зроблено, буде зупинено, нереальна", – сказав Байден у коментарі CNN.

Однак він додав, що мав плідні дискусії щодо російського газопроводу з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель, в яких домовились, що якщо Росія завдасть шкоди Україні через запуск цієї труби, їй доведеться відповісти за це.

У Держдепартаменті США додають, що санкції не можуть вплинути на запуск газогону.

"Хоча ми продовжуємо протидіяти трубопроводу, вважаємо, що санкції не зупинять його будівництво. Крім того, вони ризикують підірвати критичний союз з Німеччиною, ЄС та іншими європейськими союзниками", – заявили у Держдепартаменті.

Напередодні заступник держсекретаря США Вікторія Нуланд заявила, що США і Німеччина досягли домовленостей стосовно газопроводу «Північний потік-2». Сполучені Штати не зупинятимуть добудову російського проєкту.

Водночас сторони домовилися про заходи, спрямовані на забезпечення енергетичної безпеки України. «Ми домагатимемося, використовуючи важелі впливу, щоб транзит газу (Україною – ред.) продовжили на 10 років», - додала вона. Нинішній контракт на транзит російського газу територією України діє до 2024 року.

Як повідомляв “СтопКор” раніше, Кулеба та Єрмак поїдуть в США готувати зустріч з Байденом.