Зеленський підписав закон про ратифікацію угоди, що дає змогу оновити локомотивний парк "Укрзалізниці"

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про ратифікацію Рамкової угоди між Кабінетом Міністрів та урядом Французької Республіки про офіційну підтримку оновлення парку вантажних електричних локомотивів АТ "Укрзалізниця", який Верховна Рада ухвалила 1 липня, повідомляє прес-служба президента в четвер.

"Ратифікація рамкової угоди дозволить забезпечити реалізацію проекту з оновлення парку вантажних електричних локомотивів акціонерного товариства "Укрзалізниця" через закупівлю 130 вантажних електричних локомотивів (80 – двосистемних, 50 – односистемних) для АТ "Укрзалізниця" зі значною локалізацією виробництва в Україні", - йдеться в повідомленні.

У ньому наголошується, що закупівля вантажних електричних локомотивів здійснюватиметься коштом державного бюджету і шляхом державних зовнішніх запозичень. Французька сторона надає Україні офіційну підтримку, призначену для фінансування проекту.

"Згідно з рамковою угодою, офіційна підтримка становить щонайбільше 85% від загальної суми контрактів. Українська компанія, визначена урядом України, повинна буде сплатити не менше 15% від загальної суми контрактів шляхом попередньої оплати на користь французького постачальника. Загальна сума офіційної підтримки становить 750 млн 125 тис. євро та фінансує реалізацію проекту. Зокрема, 350 млн євро становитиме казначейська позика уряду Французької Республіки, а 400 млн 125 тис. євро – банківські позики, гарантовані Bpifrance Assurance Export, що діє від імені уряду Французької Республіки", - наголошують в Офісі президента.

Там додають, що проект передбачає придбання у Франції французьких товарів і послуг, а також придбання українських або іноземних товарів і послуг у межах 50% від загальної суми контрактів.

"За виконання контрактів відповідальний французький постачальник, за умови, що офіційна підтримка, надана на придбання українських товарів і послуг, не перевищує 50% від суми експортних контрактів", - резюмують в ОП.