Україна та Польща зробили спільну заяву щодо запуску "Північного потоку-2"

Україна та Польща разом співпрацюватимуть зі своїми союзниками та партнерами над протидією запуску "Північного потоку-2" до тих пір, поки не будуть розроблені рішення для подолання безпекової кризи, пов'язаної із газопроводом.

У спільній заяві міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби та глави МЗС Польщі Збігнєва Рау наголошується, що рішення щодо будівництва газопроводу, схвалене у 2015 році через лічені місяці після вторгнення РФ та незаконної анексії української території, створило політичну та безпекову кризу і кризу довіри в Європі.

Зазначається, що нині цю кризу значно поглиблює відмова від спроб зупинити запуск газогону.

Таке рішення створило додаткові політичні, військові та енергетичні загрози для України та Центральної Європи загалом. Водночас воно збільшує можливості Росії чинити деструктивний вплив на безпекову ситуацію в Європі, поглиблює розбіжності між державами-членами НАТО та ЄС.

Міністри наголосили, що всяка гідна довіри спроба відновити баланс безпеки в регіоні має враховувати можливі негативні ризики у трьох сферах: політичній, військовій та енергетичній. Вона має також бути демократичною, передбачати на етапі узгодження домовленості переговори з урядами країн, які найсильніше відчувають на собі негативні наслідки "Північного потоку-2".

На жаль, актуальні пропозиції щодо заповнення дефіциту безпеки, який утворюється, не можуть вважатися достатніми для ефективної мінімізації загроз, які створює "Північний потік-2". Ми закликаємо Сполучені Штати Америки та Німеччину адекватно поставитися до безпекової кризи в нашому регіоні, єдиним вигодонабувачем якої є Росія.

Раніше Джо Байден заявив, що "Північний потік-2" уже неможливо зупинити.