Україна готує свою позицію щодо економічного блоку угоди про "Північний потік-2" — МЗС

Україна має багато запитань щодо зменшення безпекових ризиків через угоду між США та Німеччиною щодо проєкту "Північний потік-2". Водночас у Києві готують свою позицію щодо економічної частини домовленостей.

Про це 22 липня заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час брифінгу з главою МЗС Угорщини Петером Сіярто.

За словами глави МЗС, Україна має багато запитань щодо того, як американсько-німецька домовленість здатна зменшити безпекові ризики для України та країн Центрально та Східної Європи: "Ми будемо розмовляти з Німеччиною і США з цього приводу. Ми чесно казали, що "Північний потік-2" є безпековим питанням. І ми б хотіли, щоб формулювання у німецько-американській заяві саме стосовно безпеки були сильнішими".

Кулеба зауважив, що у Києві ведеться підготовка своєї позиції щодо економічної частини угоди.

"Що стосується економічного блоку цієї заяви — ми вивчаємо пропозиції, які викладені і будемо готові представити нашу позицію, коли комплексно і детально проаналізуємо те, що запропоновано", — заявив глава МЗС.

"Америка з Німеччиною про щось домовилися, Польща з Україною теж про щось домовилися, але ми розуміємо, що головним бенефіціаром тієї кризи, яку створив "Північний потік-2" є Російська Федерація. І це головна проблема. Це головне запитання, відповіді на яке поки немає", — резюмував міністр.

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!