У МЗС повідомили, що Україна не долучалася до переговорів США та ФРН та не погоджували пункти угоди з Держдепом

Українська сторона не долучалася до переговорів та погодження пакету домовленостей США та Німеччини про завершення будівницвта “Північного потоку-2”, повідомив УНН речник МЗС України Олег Ніколенко.

Деталі

“Водночас, ми продовжуємо діалог із усіма нашими партнерами щодо бачення шляхів зменшення ключових енергетичних загроз з боку РФ та посилення енергетичної стійкості України та Центральної Європи загалом”, — повідомив Ніколенко.

Він також додав, що: “Немає сумнівів, що єдиним вигодонабувачем кризи в нашому регіоні є Росія. Відповідно ми вважаємо, що США та Німеччина мають відповідально поставитися до нейтралізації загроз „Північного потоку-2“”.

Доповнення

Раніше Вашингтон повідомив, що активно консультувався з Києвом при підготовці угоди з Берліном по трубопроводу “Північний потік-2”. Він включив запропоновані українською стороною ідеї в текст опублікованого пізніше спільної заяви США і ФРН.

Представниця Держдепу відкинула твердження ЗМІ про те, що Білий дім чинив тиск на Україну і вимагав не виступати з критикою майбутньої угоди США з ФРН щодо “Північного потоку-2”.

“Україна — партнер, і ми не залякуємо своїх партнерів”, — сказала вона. Вашингтон активно взаємодіяв з Києвом “на багатьох рівнях”.