В Україні укладено 1,6 тис. угод купівлі-продажу землі сільгосппризначення після старту ринку в липні

З моменту запуску ринку землі 1 липня і станом на ранок 22 липня в Україні здійснено 1,6 тис. земельних транзакцій на ділянки с/г призначення загальною площею 2,44 тис. га, лідери за кількістю укладених договорів - Полтавська і Харківська області, повідомило Міністерство аграрної політики та продовольства на сайті в четвер.

Уточнюється, що за сумарною площею проданих земельних ділянок лідирує Полтавська область із показником 506,6 га, за нею йдуть Харківська (310,7 га), Вінницька (218,6 га), Кіровоградська (194,0 га) та Чернігівська (157, 3 га) області.

Мінагрополітики додає, що з початку запуску земельного ринку від нотаріусів надійшло 4,48 тис. заявок на доступ до Державного земельного кадастру для онлайн-перевірки законності купівлі земельних ділянок. Із них 3,89 тис. заявок погоджено, 0,01 тис. перебувають у черзі на розгляд, 0,52 тис. відмовлено в доступі. Загалом у країні налічується понад 6 тис. нотаріусів.

Як повідомлялося, ринок земель сільськогосподарського призначення, що запускається в Україні в рамках проведеної урядом земельної реформи, почав працювати 1 липня. На першому етапі реформи купувати та продавати земельні ділянки зможуть лише громадяни країни. Одна фізична особа зможе мати в розпорядженні не більше ніж 100 га.

Право купувати землю сільгосппризначення 1 січня 2024 року отримають юридичні особи, створені відповідно до законодавства України, при цьому кінцевий бенефіціар однієї або кількох юросіб зможе консолідувати через них загалом не більше ніж 10 тис. га.