МЗС заперечує, що США й Німеччина узгодили з Україною пакет домовленостей щодо "Північного потоку-2"

Українська сторона не долучалася до переговорів і узгодження пакета домовленостей США і Німеччини щодо проекту газопроводу "Північний потік-2", заявив речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко.

"Українська сторона не долучалася до переговорів і узгодження пакета домовленостей США та Німеччини. Водночас ми продовжуємо діалог з усіма нашими партнерами в баченні шляхів зменшення ключових енергетичних загроз з боку РФ і посилення енергетичної стійкості України та Центральної Європи загалом", - сказав Ніколенко агентству "Інтерфакс-Україна" в четвер.

Він наголосив, що "немає сумнівів, що єдиним "вигодонабувачем" кризи в нашому регіоні є Росія".

"Відповідно ми вважаємо, що США й Німеччина повинні відповідально поставитися до нейтралізації загроз "Північного потоку-2", - заявив Ніколенко.

Раніше в Державному департаменті США повідомили на брифінгу, що перед підписанням угоди з Німеччиною щодо "Північного потоку-2" США взаємодіяли з Україною і внесли її ідеї до цієї заяви.

"Ми поділилися деталями та ідеями, включно з текстом самої заяви, що вона залишається дискусійною і делікатною", - сказав представник Держдепу.