Кулеба заявив, що ПП-2 загрожує безпеці України

США і Німеччина офіційно домовилися про завершення будівництва російського газопроводу “Північний потік-2”, опублікувавши спільну декларацію з обіцянками Україні.

Україна ініціює консультації з Єврокомісією і Німеччиною щодо Північного потоку-2 через загрозу своїй безпеці. Про це в середу, 21 липня, повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба на своїй сторінці у Тwitter.

Він написав, що Україна вже направила офіційні ноти в Брюссель і Берлін, а також заявив, що Північний потік-2 загрожує безпеці України.

“Відповідно до статті 274 Угоди про асоціацію з ЄС Україна офіційно ініціює консультації з Єврокомісією і ФРН щодо Північного потоку-2, який загрожує безпеці України і порушує принципи диверсифікації енергетичного союзу ЄС. МЗС вже направив відповідні ноти в Брюссель і Берлін”, – зазначив Кулеба.

Відомо, що угода, підготовлена США і ФРН, передбачає, що німецька сторона буде готова вживати заходів у разі, якщо Росія буде використовувати поставку енергоносіїв для чинення тиску на інші країни або буде вживати агресивні дії проти України, заявила заступник держсекретаря Вікторія Нуланд.