США та Німеччина не обговорювали з Україною угоду щодо будівництва “Північного потоку-2” – МЗС

Українська сторона не причетна до підготовки угоди Сполучених Штатів та Німеччини про добудову російського проєкту “Північний потік-2”.

Відповідну заяву в коментарі виданню “Укрінформ” зробив речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко.

Українська сторона не долучалася до переговорів та погодження пакету домовленостей США та Німеччини

Олег Ніколенко Речник МЗС України

Проте Ніколенко підкреслив, що Київ продовжує діалог з усіма міжнародними партнерами щодо нових шляхів зменшення ключових енергетичних загроз з боку Росії та посилення енергетичної стійкості України та Центральної Європи загалом.

Крім того, речник МЗС запевнив, що саме Росія є вигодонабувачем безпекової кризи в нашому регіоні.

“Відповідно ми вважаємо, що США та Німеччина мають відповідально поставитися до нейтралізації загроз Північного потоку-2”, – резюмував речник МЗС.

Як відомо, раніше офіційний представник Державного департаменту США Нед Прайс заявив, що Сполучені Штати консультувалися з Україною при підготовці угоди з Німеччиною. Крім того, за його словами у фінальному тексті угоди щодо будівництва “Північного потоку-2” містяться ідеї української сторони.

У США розкритикували угоду щодо “Північного потоку-2”

Раніше стало відомо, що США і Німеччина досягли угоди, яка дозволяє завершити будівництво російського газопроводу “Північний потік-2”.

Згодом у Міністерстві закордонних справ Німеччини оприлюднили текст відповідної угоди, що передбачає спільну реакцію міжнародних партнерів проти РФ, якщо Москва почне використовувати власні енергетичні проєкти, у якості зброї проти України.

Після чого глави МЗС Польщі та України виступили зі спільною заявою щодо будівництва російського геополітичного проєкту “Північний потік-2”. Зокрема у заяві наголошується, що відмова від спроб зупинити запуск газопроводу “Північний потік-2” створює додаткові політичні, військові та енергетичні загрози як для Києва, так і для всієї Центральної Європи.

Також, цього тижня до України прибуде радник Державного департаменту США, щоб обговорити з Києвом проведення реформ в країні та ситуацію навколо “Північного потоку-2”. Після чого американський дипломат відвідає Варшаву де продовжить обговорення запуску російського газопроводу.

Що стосується питання російського газогону, очільник Міністерства закордонних справ Польщі Збігнєв Рау заявив, що Німеччина повинна компенсувати Україні дефіцит безпеки в регіоні, який спровокує запуск російського геополітичного проєкту “Північний потік-2”.

Між тим, одразу три кандидати на посаду канцлера Німеччини заявили, що ФРН має подбати про захист інтересів України з огляду на реалізацію проєкту “Північний потік-2”.

Раніше держсекретар США Ентоні Блінкен на зустрічі з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель закликав німецьку сторону вжити можливих заходів, аби знизити ризики, які для України несе газогін “Північний поток-2”.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.