Депутат із партії Меркель розкритикував проект "Північного потоку - 2"

Угода між Німеччиною і США по газопроводу "Північний потік - 2" - це правильний крок, однак сам по собі цей проект є "помилкою". Таку думку висловив у четвер, 22 липня, голова зовнішньополітичного комітету бундестагу Норберт Реттген (Norbert Röttgen) в інтерв'ю онлайн-виданню Deutshlandfunk, пише DW.

За словами політика з Християнсько-демократичного союзу, трубопровід, по якому російський газ повинен поставлятися в Європу по дну Балтійського моря, - "політична зброя" в руках президента РФ Володимира Путіна, він загрожує політичній самостійності України. Після закінчення будівництва "Північного потоку - 2" Москва вже не буде залежати від України в плані транзиту, нагадав Реттген. "У таких умовах Німеччина і США зобов'язані надавати Україні ще більш інтенсивну підтримку", - додав він.

Разом з тим Норберт Реттген привітав спад напруженості у відносинах між Німеччиною і США, досягнутий завдяки угоді по "Північному потоку - 2". В іншому випадку в цій сфері могла би виникнути тривала суперечка, підкреслив Рёттеген в інтерв'ю іншому виданню - щоденній газеті Die Welt.

Серед тих, хто в Німеччині виступає проти газопроводу, - і представники партії "зелених". В кінці червня кандидат партії на пост канцлера країни Анналена Бербок (Annalena Baerbock) закликала не видавати компанії Nord Stream 2, що реалізує проект, останній дозвіл на будівництво, необхідний для завершення укладання. При цьому політик заявила, що в крайньому випадку "потрібно бути готовим і до того, щоб виплатити компенсації за відмову від завершення проекту".

У свою чергу, заступник голови фракції "зелених" у бундестазі Олівер Крішер (Oliver Krischer), а також експерт партії по Східній Європі Мануель Саррацин (Manuel Sarrazin) назвали угоду по "Північному потоку - 2" між Німеччиною і США "гірким відкатом назад в плані захисту клімату ".