Національний банк збільшить вартість тендерних кредитів рефінансування

У п'ятницю, 23 липня, відбудеться збільшення вартості кредитів рефінансування, що надаються на тендерах. Ставка за короткостроковими кредитами рефінансування зросте на 1 в.п., а ставка за довгостроковими кредитами рефінансування буде не меншою за цей показник.

«Національний банк України вніс зміни до операційного дизайну монетарної політики у зв’язку з поступовим відновленням економіки та нормалізацією умов функціонування фінансової системи. Коригування операційного дизайну сприятиме посиленню монетарної трансмісії через процентний канал та розвитку міжбанківського кредитного ринку», — повідомили в регуляторі.

Відтепер основною операцією з регулювання ліквідності банків у НБУ встановили розміщення депозитних сертифікатів строком до 14 днів. Процентна ставка за депозитними сертифікатами залишається на рівні облікової.

Що змінюється?

Відзавтра вартість кредитів рефінансування, що надаються на тендерах, зросте на 1 в. п. Це стосується як короткострокових кредитів рефінансування, так і довгострокових:

ставка за кредитами рефінансування на строк до 90 днів, що надаються шляхом проведення кількісного тендеру, дорівнюватиме «облікова ставка + 1 в. п.»;ставка за кредитами рефінансування на строк до 3 років, що надаються шляхом проведення процентного тендеру, буде не меншою, ніж «облікова ставка + 1 в. п.».

Раніше перший показник дорівнював обліковій ставці, а другий був не меншим за облікову ставку.

Що цьому передувало?

У квітні минулого року регулятор встановив плаваючу ставку для довгострокового рефінансування на рівні облікової. Це було додатковим кроком для протидії негативному впливу коронакризи на економіку та фінансовий сектор.