Порадитись забули не тільки з Україною: спільна заява глав МЗС України та Польщі

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба та міністр закордонних справ Польщі Збігнєв Рау виступили із спільною заявою. Глави МЗС України та Польщі вважають недостатніми пропозиції Сполучених Штатів Америки та Федеративної Республіки Німеччина для мінімізації загроз, які створює газопровід "Північний потік-2", інформує УНІАН

"Рішення про будівництво "Північного потоку-2", схвалене у 2015 році через лічені місяці після вторгнення Росії та незаконної анексії української території, створило політичну кризу і кризу безпеки, а також кризу довіри в Європі… Зараз ця криза значно поглиблює відмову від спроб зупинити запуск газопроводу", - заявляють міністри.

Кулеба і Рау вважають, що таке рішення створило додаткові політичні, військові та енергетичні загрози для України та Центральної Європи в цілому, а також "воно збільшує можливості Росії чинити деструктивний вплив на безпеку в Європі, поглиблює розбіжності між державами-членами НАТО і ЄС".

http://nova.net.ua/soiuznyky-zabuly-z-ukrainoiu-poradytys/

"Будь-яка гідна довіри спроба відновити баланс безпеки в регіоні повинна враховувати можливі негативні ризики в трьох сферах: політичній, військовій та енергетичній. Вона повинна також бути демократичною, передбачати на етапі узгодження домовленості переговори з урядами країн, які найсильніше відчувають на собі негативні наслідки "Північного потоку-2", - йдеться в заяві.

"На жаль, актуальні пропозиції щодо заповнення дефіциту безпеки, який утворюється, не можуть вважатися достатніми для ефективної мінімізації загроз, які створює "Північний потік-2". Ми закликаємо Сполучені Штати Америки та Німеччину адекватно поставитися до кризи безпеки в нашому регіоні, єдиним вигодонабувачем якого є Росія", - зазначили міністри.

Україна і Польща працюватимуть разом зі своїми союзниками та партнерами над протидією запуску "Північного потоку-2", поки не будуть розроблені рішення для подолання кризи безпеки, підтримки країн в їх прагненнях стати членами західних демократичних інститутів, мінімізації загроз миру та енергетичній безпеці, говориться в заяві.

http://nova.net.ua/zdobuvshy-peremohu-nad-zakhodom-na-ekonomichnomu-fronti-rosiiska-federatsiia-rozpochala-nastup-na-iurydychnomu-fronti/