Кремль оцінив угоду щодо Північного потоку-2

У Москві уважно вивчили текст угоди між США і Німеччиною щодо газопроводу Північний потік-2. У тексті є положення, з якими Росія не може погодитися, однак деякі положення в Кремлі "готові вітати".

Про це заявив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков.

За його словами, Москва категорично не згодна із заявою, яка міститься в тексті угоди, що РФ займається шкідливою діяльністю.

"Ні в Україні, ні за її межами жодної агресії Росії не було і немає. Жодними шкідливими діями Росія не займалася", - заявив Пєсков.

При цьому деякі положення заяви влада РФ "готова вітати".

До цього посол РФ в США Анатолій Антонов заявив, що домовленість США і Німеччини щодо Північного потоку-2 має ворожу тональність. За його словами, Москва не використовує енергетичні ресурси для тиску.

"Ми нікому ніколи не нав'язували свої поставки, не використали енергоресурси як знаряддя політичного тиску... Будь-які звинувачення щодо цього відкидаємо. Бачимо в таких потугах не що інше, як недобросовісну конкуренцію", - сказав Антонов.

Тим часом стало відомо, то Москва готова обговорювати продовження транзиту газу через Україну. Нинішній контракт діє до кінця 2024 року.

"Це виключно питання економічної доцільності і рентабельності. Ми б хотіли побачити також в заяві і посил Україні. Про те, що Україна повинна проявляти відповідальну позицію в плані забезпечення економічно доцільних умов", - зазначив Пєсков.