В Україні пропонують заборонити продаж алкогольних напоїв та сигарет в супермаркетах

В Україні пропонують заборонити продаж пива (крім безалкогольного), вина, горілки, інших алкогольних напоїв, а також будь-яких видів сигарет в супермаркетах. Такий законопроєкт був зареєстрований на сайті парламенту 19 липня.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на сайт ВР.

Ініціатором законопроєкту №5805 виступив "слуга народу" Мазурашу Георгій.

Метою законопроєкту є "посилення охорони здоров'я та державне забезпечення сприяння здоворого способу життя".

"Згідно з інформацією, опублікованою на офіційному ресурсі Міністерства охорони здоров'я України, один з найбільш авторитетних медичних журналів The Lancet опублікував результати масштабного дослідження впливу алкоголю на здоров'я людини від вчених міжнародної колаборації Global Burden of Diseases (https://goo.gl/LQcP8D). Висновок исследовани -я безпечної дози алкоголю не існує. Незалежно від кількості, вживання алкоголю негативно впливає на організм", - йдеться в пояснювальній записці до законопроєкту.

Також у пояснювальній записці зазначається, що" тютюновий дим, крім нікотину, містить чадний газ, синильну кислоту, сіро водень, вуглекислоту, аміак, ефірні масла і концентрат з рідких і твердих продуктів горіння і сухої перегонки тютюну, так званий тютюновий дьоготь. В останньому міститься близько сотні хімічних сполук речовин, в тому числі радіоактивний ізотоп калію, миш'як і ряд ароматичних поліциклічних вуглеводнів - канцерогенів, хімічних речовин, вплив яких на організм може викликати рак ".

Дивіться також на "Цензор.НЕТ": 11-річний хлопчик розбився за кермом BMW на Львівщині: П'яний батько сидів поруч. ФОТО

Законопроєктом, зокрема, пропонується продавати алкогольні напої та цигарки в спеціалізованих торгових точках:

заборонити продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв , вин столових, тютюнових виробів, електронних сигарет, рідин, використовуваних в електронних сигаретах, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння в приміщеннях торговельних організацій, які торгують продуктами харчування, товарами дитячого асортименту або спортивними товарами;

продаж вищезгаданого може здійснюватися виключно в спеціалізованих стаціонарних торгових точках (магазинах), де інші товари, крім перерахованих, не продаються.

за порушення заборони магазини, будуть платити штраф в розмірі 10 прожиткових мінімумів (прожитковий мінімум для працездатних осіб станом на 1 липня 2021 становить 2379 грн. - ред.).